KONST / Litografier / Litografi 8001197
nr 800 1197
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Litografi, Brita Molin (f. 1919), "Skuggspel", signerad, 2/220, motivets mått: 49x39
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 januari 2013
kl 17:26:52
27/12 15:24:21
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin