ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14456361
*
nr 1445 6361
Spegel
+ Konsolbord, Märkt E Ungroth, Stockholm, Nyrokoko. Höjd: 45+ 197
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 19:21:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 17:45:12
1
1.500 kr
31/1 14:26:53
1
2.600 kr
31/1 19:04:32
2
3.000 kr
31/1 19:15:13
3
3.400 kr
31/1 19:16:29
3
3.800 kr
31/1 19:16:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord märkt e ungroth nyrokoko spegel speglar stockholm
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 1445 6361
Spegel
+ Konsolbord, Märkt E Ungroth, Stockholm, Nyrokoko. Höjd: 45+ 197
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 17:45:12 | 1 | 1.500 kr |
| 31/1 14:26:53 | 1 | 2.600 kr |
| 31/1 19:04:32 | 2 | 3.000 kr |
| 31/1 19:15:13 | 3 | 3.400 kr |
| 31/1 19:16:29 | 3 | 3.800 kr |
| 31/1 19:16:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord märkt e ungroth nyrokoko spegel speglar stockholm
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



