SILVER & METAL / Silver / Coffee set 15422057
nr 1542 2057
COFFEE SET
3 pcs, silver, Hans Bunde för Carl Cohr, Danmark 1950-tal. Import mark. Height: 5, 5-20, 5, weight: 870g,
3 delar, silver, Hans Bunde för Carl Cohr, Danmark 1950-tal. Importstämplar. Höjd: 5,5-20,5, vikt: 870g
6000
SEK 5000
Monday May 29 2023
at 19:13:29
23/5 11:40:48
- Thema-auction
May 29
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver