KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17511001
nr 1751 1001
Olof Hermelin
(1827-1913), Sverige
Signerad, daterad 1888, Monogramsignerad, akvarell, Katthammarsvik, Gotland, 30x48 cm, yttermått inklusive ram: 42x61 cm
Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 15 december 2025
kl 19:18:31
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.800 kr
2.800 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr