Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Plaid 9255045



*

nr 925 5045


PLAID

ull, Tidstrands, design Viola Gråsten,


ull, Tidstrands, design Viola Gråsten


Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday November 17 2014
at 19:22:32


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/10 20:04:48 1      300 kr
28/10 11:14:53 2      350 kr
17/11 17:39:56 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Senatorstol/Sullastol
Uppkallad efter den romerska statsmannen Sulla.
Tripp Trapp Trull (Lisa Larson)
Serie om tre målade och glaserade katter i vit stengodslera från 1968 och var i produktion 1972-1974. Serien består av Tripp (höjd 11 cm) , Trapp (höjd 16 cm) och Trull (höjd 27 cm).
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: pläd textilier tidstrands ull vintage viola gråsten
  • 6374 CLOTHS
    21 pieces, linen,
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:41
  • 6360 CURTAINS
    4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:00
  • 6358 Kökshanddukar
    30 pieces, linen, red, blå bård, monogrambrodyr, o..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:39




Ladda ner broschyr