KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16143106
nr 1614 3106
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Hovs hallar. Signerad, daterad -92. Akvarell, bildmått: 45x61 cm, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:29:55
21/4 00:20:56
100 kr
21/4 19:58:04
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg