bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7638217



*
Ljusstakar

nr 763 8217


1 par, Nysilver, höjd: 25


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 juni 2012
kl 18:25:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/6 18:08:00 1      300 kr
4/6 18:19:40 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 3005 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal, höjd: 25 cm
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 20:21
  • 9106 Ljusstakar
    Ett par, Nysilver, höjd: 30 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 19:59
  • 7341 Ljusstakar
    Ett par, silver, höjd: 13 cm, MGAB, 1967
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 oktober kl 20:31