Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9805242



*

nr 980 5242


Josef Öberg

(1890-1967), Sverige


Josef Öberg (1890-1967), coast, signed, 1947, 35x45,


WATERCOLOUR, Josef Öberg (1890-1967), kust, signerad, 1947, 35x45


Josef Öberg, Swedish painter and draughtsman, born 1890 in Stockholm, dead 1967.

Withdrawn

Auction date:

Monday September 14 2015
at 19:28:12



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Josef Öberg

Josef Öberg, Swedish painter and draughtsman, born 1890 in Stockholm, dead 1967.

Read more about Josef Öberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller josef öberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr