Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastels 17339331



*

nr 1733 9331


Kerstin Andrae

(1915-2010), Sverige


3 pcs, Kerstin Andrae (1915-2010), Sweden, landscape, signed with monogram, outer dimensions including frame: 32x42 - 51x41,


PASTELS, 3 st, Kerstin Andrae (1915-2010), Sverige, Landskap, monogramsignerade, yttermått inklusive ram: 32x42 - 51x41


Kerstin Andrae, Swedish painter, born 1915, dead 2010.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday October 20 2025
at 18:22:49


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/10 20:37:21 1      100 kr
19/10 08:50:42 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Kerstin Andrae

Kerstin Andrae, Swedish painter, born 1915, dead 2010.

Read more about Kerstin Andrae
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kerstin andrae landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pasteller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:03
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr