KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385457
nr 1538 5457
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Signerad, Landskap. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 74x85 cm
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 maj 2023
kl 19:14:42
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Frans Gard
Läs mer om Frans Gard