KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816282
*
nr 1581 6282
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 20:01:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 00:49:46
1
700 kr
27/11 19:43:39
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1581 6282
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/11 00:49:46 | 1 | 700 kr |
| 27/11 19:43:39 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



