KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143179
nr 1514 3179
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 12x15 cm, yttermått inklusive ram: 21x25 cm
Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:36:31
9/1 16:28:09
Konrad Simonsson
Läs mer om Konrad Simonsson