KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308054

nr 1230 8054

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Signerad. 1947, Stigbergsgatan. Olja på pannå, 50x61

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:42:52

10/1 11:16:43 1      300 kr
21/1 18:35:50 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén