KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12771490

nr 1277 1490

Nils Tamm

(1876-1957), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 54x64 cm

Nils Tamm, svensk bildkonstnär född 1876, död 1957 .

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 30 september 2019
kl 19:09:57

26/9 13:05:02 1      500 kr
26/9 17:30:24 2      Vinnande bud

Nils Tamm

Läs mer om Nils Tamm