KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12376343

nr 1237 6343

Karl Tirén

(1869-1955), Sverige

Akvarell, Fjällandskap, signerad. 33x48

Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 25 februari 2019
kl 18:01:50

22/2 23:04:20 1      Vinnande bud

Karl Tirén

Läs mer om Karl Tirén