KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12376343
nr 1237 6343
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Akvarell, Fjällandskap, signerad. 33x48
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 februari 2019
kl 18:01:50
22/2 23:04:20
Karl Tirén
Läs mer om Karl Tirén