KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218015

nr 1521 8015

János Z Molnár

(1880-1960), Ungern

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 54x67 cm, yttermått inklusive ram: 65x78 cm

János Z. Molnár, ungersk målare född 1880, död 1960.

måndag 13 februari 2023
kl 19:20:57

János Z Molnár

Läs mer om János Z Molnár