KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878557
*
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 18:16:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 18:36:08
1
100 kr
27/3 11:21:32
2
400 kr
29/3 18:04:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 18:36:08 | 1 | 100 kr |
| 27/3 11:21:32 | 2 | 400 kr |
| 29/3 18:04:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



