KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914033
nr 1391 4033
Thorwald Alef
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x83 cm
Thorwald Alef, svensk målare och skulptör född 1896 i Jönköping, död 1974.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:47:04
19/4 11:47:45
Thorwald Alef
Läs mer om Thorwald Alef