Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 6104345



*

nr 610 4345


WATERCOLOUR

signerad E Ä. coastal scene, 28x44,


signerad E Ä. kustmotiv, 28x44


Estimate:

100

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday November 16 2009
at 17:04:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 21:00:19 1      600 kr
11/11 18:28:34 2      150 kr
11/11 18:28:52 2      250 kr
13/11 09:00:09 3      500 kr
13/11 09:00:36 3      1.000 kr
16/11 13:43:16 4      950 kr
16/11 13:43:33 4      1.100 kr
16/11 16:02:59 5      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust vatten vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr