KONST / Litografier / Färglitografi 12948637
nr 1294 8637
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Färglitografi, Skeppsbron, Stockholm. Signerad, numrerad 88/280. Motivet: 36x50 cm
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 december 2019
kl 19:29:20
2/12 18:14:02