KONST / Litografier / Färglitografi 13988135
nr 1398 8135
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Slussenmotiv. Signerad, numrerad 114/290. Motivet: ca 36x68 cm, oramat löst blad, bladets mått: 51x79 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:03:13
17/5 21:36:14
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist