KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898593
*
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 12:33:17
1
Vinnande bud
5/4 19:27:33
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55
*
Rune Person
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Läs mer om Rune Person
nr 1389 8593
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 63x72cm, yttermått inklusive ram: 76x85cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 12:33:17 | 1 | Vinnande bud |
5/4 19:27:33 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Rune Person
Rune Person, svensk mÃ¥lare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.Läs mer om Rune Person
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar rune person svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55