KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13977432
nr 1397 7432
Sixten Holmgren
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 49x59cm, yttermått inklusive ram: 60x70cm
Sixten Holmgren, svensk målare född i Stora Tuna 1906.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:27:13
17/5 17:58:01