KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16935251
nr 1693 5251
Bengt Arne Linderos
(1929-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad BAL, landskap. Olja på duk, 35,5x35,5, yttermått inklusive ram: 39x39
Bengt Arne Linderos (BAL), svensk bildkonstnär född 1929, död 1989.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 april 2025
kl 19:07:40
14/4 13:18:13
Bengt Arne Linderos
Läs mer om Bengt Arne Linderos