Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9262186



*

nr 926 2186


Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige


Etsning , Hans Norsbo (1897-1955), 1950, Slussen, motivet: 34 x 25


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 november 2014
kl 19:32:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 16:37:48 1      500 kr
24/11 17:08:58 2      600 kr
24/11 18:52:39 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr