KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14928221

nr 1492 8221

Hadar Jönzén

(1885-1977), Sverige

Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 71x81 cm

Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.

Utrop:

500 kr

måndag 26 september 2022
kl 20:50:29

Hadar Jönzén

Läs mer om Hadar Jönzén