KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974070
*
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 20:03:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 18:21:19
1
1.000 kr
24/10 18:52:08
2
Vinnande bud
24/10 19:05:41
1
1.300 kr
24/10 19:05:41
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Maj Arnell
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 18:21:19 | 1 | 1.000 kr |
| 24/10 18:52:08 | 2 | Vinnande bud |
| 24/10 19:05:41 | 1 | 1.300 kr |
| 24/10 19:05:41 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



