KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16364014
nr 1636 4014
Akke Kumlien
(1884-1949), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 28x33 cm, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
Akke Kumlien, född 1884 i Stockholm, död 1949, svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 20:28:54
700 kr
900 kr
Akke Kumlien
Läs mer om Akke Kumlien