KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7383293

nr 738 3293

Våge Albråten

(1913-1995), Sverige

Akvareller, 2 st. Albråten, signerade, stadsmotiv + landskap, motivets mått: 32x40 + 30x24

Per Våge Albråten, svensk bildkonstnär född 1913 i Örebro, död 1995 i Arvika.

Utrop:

400 kr

Såld:

550 kr

måndag 30 januari 2012
kl 17:33:12

Våge Albråten

Läs mer om Våge Albråten