KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14281035
nr 1428 1035
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, fjällmotiv. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 62x71cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 18:51:35
25/10 17:45:50
- Klassiska
25 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska