KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13014476
*
nr 1301 4476
Ture Dahlö
(1895-1970), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:57:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 09:28:42
1
100 kr
20/1 16:33:07
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture dahlö
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Ture Dahlö
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
nr 1301 4476
Ture Dahlö
(1895-1970), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 09:28:42 | 1 | 100 kr |
| 20/1 16:33:07 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture dahlö
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



