KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13014476

nr 1301 4476

Ture Dahlö

(1895-1970), Sverige

Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm

Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:57:40

20/1 09:28:42 1      100 kr
20/1 16:33:07 2      Vinnande bud

Ture Dahlö

Läs mer om Ture Dahlö