KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685301
nr 1568 5301
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, sjölandskap. Olja på duk 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 67x78 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:46:54
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson