KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354027
nr 1535 4027
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1945, insjölandskap. Olja på duk, 42x63 cm, yttermått inklusive ram: 62x83 cm
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 24 april 2023
kl 18:25:34
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin