KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409344
nr 1440 9344
Lars Kemner
(f. 1919), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1936, landskap. Olja på pannå, 23x29, yttermått inklusive ram: 38x44 cm
Lars Kemner, svensk målare född i Uppsala 1919.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:50:09
100 kr
250 kr
450 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)