KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759043
nr 1575 9043
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 19:05:10
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius