KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824394
nr 1382 4394
Gustav Arne
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gustav Arne (f. 1925), Sverige, Landskap, ej signerad. Olja på pannå, 21x15, yttermått inklusive ram: 24x18 cm
Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:50:08
1/3 18:45:09
Gustav Arne
Läs mer om Gustav Arne