KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14741047

nr 1474 1047

Erik Tryggelin

(1878-1962), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 49, "Vy från Kungsbron", Stockholms Stadshus. Olja på duk, 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 42x55cm

Utrop:

6.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 13 juni 2022
kl 19:10:38

Erik Tryggelin

Läs mer om Erik Tryggelin