KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385225

nr 1538 5225

Birger Mörk

(1919-2010), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

Birger Mörk, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919 i Gävle, död 2010 .

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 maj 2023
kl 19:15:39

Birger Mörk

Läs mer om Birger Mörk