KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11943001

nr 1194 3001

Axel Lind

(1907-2011), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv, signerad. Olja på duk, 68x135 cm

Axel Lind, svensk målare född i Köpenhamn 1907, död 2011.

måndag 30 juli 2018
kl 20:02:37

Axel Lind

Läs mer om Axel Lind