KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624314
nr 1462 4314
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 50x60, yttermått inklusive ram: 59x71 cm
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:27:23
22/4 09:17:17