KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16118402
*
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 18:53:11
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:04
*
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Läs mer om Peter Tillberg
nr 1611 8402
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Kolteckning, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Sod -72, landskap. Bildmått: 37x52 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Peter Tillberg
Peter Tillberg, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.Läs mer om Peter Tillberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning landskap landskapsmotiv landskapsmåleri peter tillberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:04



