KONST / Litografier / Färglitografi 9758047
nr 975 8047
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stockholmsmotiv, Stadshuset, 96/310, signerad, motivet: 26x40
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 18:21:49
500 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren