KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308094

nr 1230 8094

Bengt Elde

(1939-2015), Sverige

Oljemålning, Motiv från slussen. Signerad, daterad 68. Olja på duk, 40x65

Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 21 januari 2019
kl 18:22:04

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Bengt Elde

Läs mer om Bengt Elde