KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308094
nr 1230 8094
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning, Motiv från slussen. Signerad, daterad 68. Olja på duk, 40x65
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:22:04
600 kr
700 kr
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm