KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15075163
nr 1507 5163
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 27/125, Skeppsbron. Bildmått: 33x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 5 december 2022
kl 19:43:20
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth