KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4663456
nr 466 3456
Landskap, 40 x 60, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 maj 2007
kl 17:21:12
6/5 17:37:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods