KONST / Litografier / Litografi 10515151
*
nr 1051 5151
James Pauli
(1857-1934)
Litografi, James Pauli (1857-1934), Riddarhuset, motivet: 25x38
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 20:14:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 07:43:34
1
100 kr
22/8 20:07:31
2
Vinnande bud
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan grafik james pauli litografi litografier riddarhuset stockholmiana stockholmsmotiv
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
James Pauli
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 1051 5151
James Pauli
(1857-1934)
Litografi, James Pauli (1857-1934), Riddarhuset, motivet: 25x38
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 07:43:34 | 1 | 100 kr |
22/8 20:07:31 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 22 augusti har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Ingegerd Beskow, Ferdinand Boberg, Stig Slas Claesson, Svenolov Ehrén, Bengt ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan grafik james pauli litografi litografier riddarhuset stockholmiana stockholmsmotiv
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16