![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16152007
*
nr 1615 2007
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Kustlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 08:51:36
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Berndt Wennström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berndt wennström blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
7132 Blandteknik
Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” A..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8235 Blandteknik
David Ljungdahl (1870-1940), Sverige. Stockholms s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:53
-
8298 Blandteknik
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Marmor". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:26
-
7244 Blandteknik
Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Uppsalaslät..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:19
-
8300 Blandteknik
Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. "Stilleben". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:06
-
7169 Blandteknik
Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, Figur..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:47
*
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Berndt Wennström
nr 1615 2007
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Kustlandskap. Signerad. Blandteknik, bildmått: 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 08:51:36 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...![](/tema/themes/{AE3AED82-C4B2-4585-BF43-73EB3F38E365}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berndt Wennström
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.Läs mer om Berndt Wennström
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller berndt wennström blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
7132 Blandteknik
Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” A..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8235 Blandteknik
David Ljungdahl (1870-1940), Sverige. Stockholms s..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:53 -
8298 Blandteknik
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Marmor". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:26
-
7244 Blandteknik
Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Uppsalaslät..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:19 -
8300 Blandteknik
Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. "Stilleben". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:06 -
7169 Blandteknik
Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, Figur..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:47