KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15053176
nr 1505 3176
Reinhard Arnesen
(1867-1936), Norge
Oljemålning, Fjordlandskap. Signerad, daterad -20. Olja på duk, 47x84 cm, yttermått inklusive ram: 61x99 cm
Kondition: slitage
Reinhard Arnesen, norsk målare född 1867, död 1936.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:24:32
27/11 09:29:15