Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8772317



*

nr 877 2317


WATERCOLOUR

Evy Låås (1923-1999), coastal scene, signed. , sheet: 50x57, unframed.


Evy Låås (1923-1999), Kustmotiv, signerad. , bladets mått: 50x57


Condition: oramade

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday February 24 2014
at 19:19:10



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller evy låås kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust vatten vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr