KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177266
nr 1417 7266
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 15x24, yttermått inklusive ram: 34x45 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 6 september 2021
kl 19:14:41
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman